Hangi Kutu ve Avadanlıklar Tercih Edilmeli

Hangi Kutu ve Avadanlıklar Tercih Edilmeli

Daha çok fabrika, atölye ve tamirhane gibi alanlarda ekipmanların muhafaza edilmesi, korunması ve belirli bir düzende saklanması; iş yerlerinin düzeni, malzeme güvenliği ve yalın ortam yaratılması açısından önem taşıyor. Çalışanların aradıklarını kolayca bulması, malzeme kaybının önüne geçilmesi ve çalışma alanının tertipli kalması için kullanılan kutular, avadanlıklar, takım çantaları ve bu ekipmanların kullanım alanlarını, blog yazımızda sizler için inceledik.

Hangi Tel Askı Çubukları Tercih Edilmeli

Hangi Tel Askı Çubukları Tercih Edilmeli

Etiketli veya etiketsiz seçenekleri bulunan, kullanım alanına göre pek çok çeşidi olan tel askı çubukları; market, süpermarket, yapı market, tekstil & butik mağaza, hırdavat, tuhafiye ve daha birçok işletmenin temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Giysiden gıdaya, kozmetikten aksesuara pek çok ürünü sergilemede ve öne çıkarmada, reyon düzenleyici ya da teşhir standı olarak kullanılıyor.  Yeni blog yazımızda sizler için, mağazaların gizli kahramanı tel askı çubuklarını anlattık!

Etkili Bilgilendirme ve Dikkat Çekmenin Anahtarları

Etkili Bilgilendirme ve Dikkat Çekmenin Anahtarları

Etiketlik, çerçeve ve panolar, perakende satış yapan mağazaların önemli ihtiyaçları arasında bulunuyor. Müşterilerin ürün detayları ve fiyatlarını öğrenmek için sıkça baktığı ekipmanlar olan etiketlikler, panolar ve aksesuarlarının, sağlam ve uzun ömürlü olması gerekiyor. Yeni blog yazımızda, tüm ilgiyi üzerine çeken etiketlik, çerçeve ve pano çeşitleri ile kullanım alanlarını anlattık!

Hangi Ofis Mobilyaları Tercih Edilmeli

Hangi Ofis Mobilyaları Tercih Edilmeli

Ofis mobilyaları; bürolar, fabrikalar, okullar, bankalar, hastaneler, muayenehaneler ve pek çok sektörde hizmet veren kamu ve özel işyerleri için ihtiyaç listesinde başı çekiyor. Ofislerde bekleme alanı ve çalışma alanı oluştururken, doğru ofis mobilyası seçmek, verimli bir iş ortamı yaratmak için önem taşıyor. Ev ile beraber en fazla zaman geçirilen yerlerden biri olan işyerlerinde, çalışma ortamınızın, rahat ve işlevsel olması gerekiyor. Bu blog yazımızda ofis mobilyası seçiminin püf noktalarına değindik!

Hangi Teşhir Sepetini Tercih Etmeli

Hangi Teşhir Sepetini Tercih Etmeli

Perakende satış sektöründe kullanılan bazı özel ekipmanlar, gerek indirimli ürünlerin gerekse ön plana çıkarılmak istenilen ürünlerin daha efektif bir şekilde teşhir edilmesini ve satışlarının arttırılmasını mümkün kılarak müşterilerin ilgisini bu ürünlere daha kolay çekecek çözümler sunar.

Hangi Plastik Kasayı Tercih Etmeli

Hangi Plastik Kasayı Tercih Etmeli

Bu yazımızda, perakende ürün satışında ve taşıma ekipmanları arasında vazgeçilmez ekipmanlarından biri olan plastik kasalara, ve işletmelerdeki farklı kullanım alanlarına kısaca değineceğiz. Sizin için, Eurometall kataloğundan işinize yarayabilecek plastik kasa modelleri ve işletmelerdeki kullanım alanlarını derledik!

Hangi Alışveriş Sepetini Tercih Etmeli

Hangi Alışveriş Sepetini Tercih Etmeli

Müşterilerin konforlu ve hızlı bir alışveriş yapmasındaki en önemli faktörlerden biri, işletmelerde doğru ekipmanların kullanılmasıdır. Satışı yapılan ürün gruplarına göre özel olarak tasarlanan market sepetleri, diğer bir tabir olarak; alışveriş sepetleri, müşterilere pratiklik kazandıran ekipmanlar arasında önemli bir yere sahiptir. 

Farklı perakende işletmelerine özgü alışveriş sepeti modellerini tüm detayları ile incelediğimiz bu yazımızda, ekipman tercihlerinizde doğru kararı vermeniz için yardımcı olmaya çalıştık.
 

Hangi Yük Taşıma Arabasını Tercih Etmeli? | Eurometall

Hangi Yük Taşıma Arabasını Tercih Etmeli? | Eurometall

Yapı market, teknoloji mağazası ya da hipermarket; hangisi olduğu fark etmeksizin, toptan ya da perakende satış yapan pek çok işletme için, operasyonların pürüzsüz bir şekilde yürümesi açısından en önemli noktalardan bir tanesi depo alanlarının verimli kullanılıp kullanılmadığıdır. Dolayısıyla depo çalışanlarının güvenliği, işlerin olabildiğince verimli bir şekilde ilerlemesi gibi konular da, hemen her işverenin üzerine kafa yorduğu meselelerin başında gelmektedir. Biz de bu yazımızda, efektif depo kullanımında en önemli faktörlerden biri olan lojistik ekipmanlara ve bunların depoda çalışan personelin işlerini nasıl kolaylaştıracağına kısaca değindik.

İşte depolarda en ağır kargoları ve yüksek ağırlıklara sahip kutuların taşınmasını ve iş modellerini kolaylaştıracak lojistik ekipmanları sizler için derledik.
 

Hangi Market Arabasını Tercih Etmeli?

Hangi Market Arabasını Tercih Etmeli?

Gıda perakendesi sektöründe mağaza formatları gün geçtikçe değişmektedir. İster süpermarket veya hard discount zincir mağaza olsun, ister toptan (cash & carry) yüksek metrekareli işletmeler olsun, markalar; müşteri memnuniyetini geliştirmek ve bu sırada müşterilerinin alışveriş gereksinimlerini karşılamak için market Arabası gibi temel ekipmanlar sunmaktadır. Mağazalarda alışverişe daha iyi bir deneyim katmak için sunulan en temel ekipman olan alışveriş market arabalarının; maliyeti, kalitesi ve avantajları konularında Eurometall olarak sunduklarımızı sizler için derledik.

Her Süpermarkete Lazım Ekipmanlar

Her Süpermarkete Lazım Ekipmanlar

Farklı kategorilere ait çok sayıda ürünün satıldığı süpermarketlerde ekipmanlar; müşterilerin rahat alışverişi ve iç mekânın düzenini sağlama konusunda olmazsa olmaz yardımcılardır. Dolayısıyla satışların yanı sıra müşteri memnuniyetini de doğrudan etkileyen konulardan biri olan ekipmanların seçiminin doğru yapılması büyük önem taşır. Süpermarketlere gelen müşterilerin ve çalışanların işlerini kolaylaştıracak temel ekipmanları sıraladığımız bu yazımızdan faydalanarak siz de işletmenizdeki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İşte her süpermarkete lazım ekipmanlar! 

Satış Mimarisi ve Perakende

Satış Mimarisi ve Perakende

Perakende sektöründe satış mimarisinin önemini kaleme aldığımız blog içeriğinde; müşterilerin alışveriş alışkanlıklarını iyi tanımanın olmazsa olmaz bir başlık olduğunun altını çizerken, bütünleşik pazarlama faaliyetlerine, Giriş,  Koku, Ses ve Zaman, Günlük Tüketim, Teşhir Renkler ve Ambiyans başlıklarına da değindik! 

Hangi Raf Sistemi Nerede Kullanılmalı?

Hangi Raf Sistemi Nerede Kullanılmalı?

İşletmelerin gerek depo ve arşiv, gerekse mağaza bölümlerinde düzen yaratarak hem çalışanlara hem de müşterilere kolaylık sağlayan raf sistemleri; tasarımlarına ve kullanım alanlarına göre son derece geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bu yazımızda, işletmelerde sık tercih edilen farklı tip raf sistemleri ve bunların kullanım alanları hakkında ayrıntılı bilgiye, ve Eurometall ekibinin önerilerine ulaşabilirsiniz.

İşte işletmelerde sık tercih edilen temel raf modelleri ve kullanım alanları…

Soyunma ve Emanet Dolaplarının Kullanım Alanları

Soyunma ve Emanet Dolaplarının Kullanım Alanları

Çalışanları veya müşterileri için eşyalarını saklayabilecekleri güvenli bir ortam yaratmak isteyen işletmelerin ilk tercihleri arasında yer alan emanet ve soyunma dolapları, fonksiyonel tasarımları ile eşya saklamayı kolaylaştırırken sağlam yapılarıyla ise uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Hemen her işletmenin ihtiyaçları için üretilmiş çeşitleri bulunan soyunma dolabı ileemanet dolabı modellerini biz de sizler için kullanım alanlarına göre bu yazımızda inceledik.

 

İşte emanet ve soyunma dolaplarının öne çıkan kullanım alanları!

Şarküterilerin Vazgeçilmez Ekipmanları

Şarküterilerin Vazgeçilmez Ekipmanları

Tüm işletmelerin kullandıkları ekipmanlardan hijyenik sunum, kullanım kolaylığı, düzen, işlevsellik gibi ortak beklentileri vardır. Söz konusu çoğunlukla açık gıdaların sunulduğu şarküteriler olduğunda, ürünleri hijyenik bir ortamda sunma ihtiyacı daha fazla öne çıkmakta; ekipmanlar düzenli bir görünüm ve kullanışlı bir yapıya sahip olduğunda da şarküteriler için ideali oluşturmaktadır. Bu yazımızda öne çıkan bu gereksinimleri karşılayarak efektif bir ürün sunumu sağlayan şarküteri ekipmanlarını sizler için sıraladık. Gelin beraber daha yakından inceleyelim!

Reyonlarınızı Etkili Kullanıyor musunuz?

Reyonlarınızı Etkili Kullanıyor musunuz?

Yapı market, hipermarket ve teknoloji mağazası gibi perakende satış yapan işletmelerde işlerin verimli bir şekilde yürümesi ve müşteri memnuniyeti söz konusu olduğunda, reyon düzeni en önemli noktalardan bir tanesi olarak öne çıkar. Zira markanızı tercih edecek ziyaretçilere konforlu ve pratik bir alışveriş deneyimi sunmak ve onları uzun soluklu müşterilere dönüştürmek istiyorsanız, mağazanızda sunduğunuz ürünler kadar onları ne şekilde sunduğunuza da özen göstermelisiniz. Bu haftaki blog yazımızda, perakende satış yapan mağazalarda reyonları daha müşteri dostu olacak şekilde kullanmak için yapabileceklerinizden bahsedeceğiz.

Gelin; reyonlarınızı daha etkili kullanmak için göz önünde bulundurmanız gerekenlere birlikte bakalım.

Tam Kapanma Sürecinde Marketler ve Tüketiciler

Tam Kapanma Sürecinde Marketler ve Tüketiciler

Tam kapanma dönemi ile marketlerin çalışma saatleri birçok kesim tarafından en çok merak edilen soruların başında geldi.  Evlerde geçirilen sürenin artmasıyla beraber market alışverişlerine gitme sıklığı, uzayan alışveriş listeleri de artık hayatlarımızın birer parçası oldu. Bu blog içeriğimizde kısıtlama ve tam kapanma sürecinde market ve tüketicileri inceledik!

Etkili Sunumun Püf Noktası: Sektörel Ekipmanlar

Etkili Sunumun Püf Noktası: Sektörel Ekipmanlar

Perakende satış sektöründe kullanılan bazı özel ekipmanlar, ürünlerin efektif bir şekilde teşhir edilmesini sağlayıp hem çalışanların işlerini kolaylaştıracak hem de müşterilerin ilgisini daha kolay çekecek çözümler sunar. Yazımızda sektöre göre mağazalar için tercih edilebilecek ekipmanlar arasından öne çıkanlara yer verdik.

Ağırlık Ölçme İhtiyacı Duyan İşletmelerin İhtiyacı Teraziler

Ağırlık Ölçme İhtiyacı Duyan İşletmelerin İhtiyacı Teraziler

Teraziler ağırlık ölçümü yapabilmek için yüzyıllar boyunca kullanılan özel aletlerdir. Terazi modelleri teknolojik gelişmeler sayesinde, çoğunlukla günümüzde elektronik ve barkod basabilen terazi formatlarında kullanılmaktadır. Daha önceleri, üzerinde bulunan iki adet kefe arasında, yer çekimi ve birim ağırlık etkenlerinin dengesi ile ölçümleri gerçekleştiren çeşitli terazi modelleri, günümüzdeki yoğun ve hızlı kullanım amaçları ile dijital olarak kullanıcıya fayda sağlamaktadır. Elektronik teraziler, barkodlu etiket veren veya barkodsuz ağırlık kontrol ekipmanı şekilde kullanılmak üzere; manav terazisi (market terazisi), askılı terazi (balıkçı terazisi), PC tabanlı teraziler (bilgisayar teraziler) ve varyasyonları olarak; pazar, şarküteri, manav, gıda perakendesi, üretim tesisleri ve ağırlık tartımı ihtiyacı duyulan tüm alanlarda, geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacınıza sunulmaktadır.

Ramazan Ayının Öne Çıkan Ekipmanları

Ramazan Ayının Öne Çıkan Ekipmanları

Gıda sektöründe hareketliliğin en fazla olduğu aylardan biri olan Ramazan ayında, işletmeler için öne çıkan bazı ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlar ile sirkülasyonun yüksek olduğu mağazalarda müşterilerin rahat bir şekilde alışveriş yapmasına olanak verilirken aynı zamanda istenilen ürünlerin de öne çıkması da sağlanır. Market arabaları, el sepetleri, tekerlekli el sepetleri müşterilerin alışverişini hızlandıran ve pratik hale getiren ekipmanlar arasında bulunurken promosyon havuzları, indirim kasetleri, yönlendirme ve panolar ise işletmenin mağaza içerisindeki verimliliği arttırmak için kullandığı belli başlı ekipmanlardır.

Etkili Sunumun Püf Noktası: Sektörel Ekipmanlar

Etkili Sunumun Püf Noktası: Sektörel Ekipmanlar

Perakende satış sektöründe kullanılan bazı özel ekipmanlar, belli başlı ürünlerin daha efektif bir şekilde teşhir edilmesini mümkün kılarak hem çalışanların işlerini kolaylaştıracak hem de müşterilerin ilgisini daha kolay çekecek çözümler sunar. Biz de bu yazımızda, sektörünüze göre mağazanız için tercih edebileceğiniz bu ekipmanlar arasından öne çıkanlara yer verdik. 

Alışveriş Kasada Bitmiyor!

Alışveriş Kasada Bitmiyor!

İlk izlenimin etkisi tartışılamayacak kadar önemli. Mağazaya girdiğinizde ilk gördüğünüz görüntü, duyduğunuz koku ve kafanızda oluşan algı alışverişin sonuna yani kasa noktasına kadar değişmez. Peki, ya ilk izlenim kötüyse...

Müşterilerin Alışverişlerini Hızlandıracak Ekipmanlar

Müşterilerin Alışverişlerini Hızlandıracak Ekipmanlar

İşletmeler, müşteri memnuniyeti yaratmak için pek çok faktörü sağlamalıdır. Alışveriş konforu, iletişim, ürün kalitesi ve çeşitliliği gibi birçok başlığın yer aldığı bu memnuniyet faktörleri arasında hız da kaçınılmaz bir öneme sahiptir. Peki işletmelerde müşterilerin alıverişlerini hızlandırmak için ne gibi ekipmanlara ihtiyaç vardır? Bu sorunun cevabını sizler için bu yazımızda dört madde ile sıraladık.

Raf Sistemleri ile Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

Raf Sistemleri ile Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

Hipermarket, süpermarket, yapı market gibi perakende satış yapan işletmelerin en önemli ekipmanları arasında yer alan raf sistemleri ile kullanılmak üzere tasarlanmış belli başlı aksesuarları tercih ederek mağaza içerisinde ürün teşhirini hiç olmadığı kadar pratik ve etkili hale getirmek mümkün. Bu yazımızda, kullanışlı aksesuarlar arasından öne çıkanları sizler için derledik.

Yeni Normalleşme Sürecinde Kafe ve Restoranların İhtiyaç Duyabileceği Eurometall Ekipmanları!

Yeni Normalleşme Sürecinde Kafe ve Restoranların İhtiyaç Duyabileceği Eurometall Ekipmanları!

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından sonra virüsten korunmak adına birçok önlem alındı. Sadece Türkiye değil tüm ülkelerde tedbir alarak virüsün yayılmasını engellemek için yapılan hijyen, mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra çeşitli işletmelerin kapatılmasına da karar verildi. Bu süreçte işletme sahipleri hizmetlerine ara vermek zorunda kalırken bir yandan da tasarımlarını yenilemek ve normalleşme sürecinde daha sağlıklı hizmet verebilmek adına bazı değişim yollarına girdi.

İlham Verici Ofis Dekorasyonları

İlham Verici Ofis Dekorasyonları

Birçok insanın hayatının önemli bir kısmını geçirdiği ofislerde üretkenliğe ve verimliliğe katkı sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi dekorasyondur. Sade, renkli, modern ya da klasik, belli bir konsepte göre kendi içinde uyumlu şekilde dekore edilmiş kullanışlı bir ofis; çalışanların işlerini kolaylaştırıp motivasyonlarını olumlu etkilerken, müşteri ve ziyaretçilerde de işletme imajına dair olumlu izlenimler bırakacaktır. Dolayısıyla yeni bir ofise taşınırken ya da mevcut ofis yenileneceği zaman, dekorasyon estetik bir görünüme sahip kullanışlı bir çalışma ortamı yaratmaya yönelik olmalıdır. Bu yazıda sizler için derlediğimiz ofis tasarımları, bu kurala güzel birer örnek olarak gösterilebilir.

Market Arabası Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Market Arabası Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Market arabası; alınan ürünleri elde taşımamak ve özgürce alışveriş yapmak konusunda müşterilerin en büyük yardımcılarından biridir. Marketlerde alışverişin avantajlı noktalarından biri olan market arabalarının düzeni ise işletmenin önem verdiği detaylardan biridir. Tüm market arabalarının bir arada durması, müşterinin sıradaki market arabasını alabilmesi için düzenin önemli olduğu bu noktada, market arabalarının güvenliğinin de sağlanması gerekir.

Başarılı CEO’ların 4 Ortak Özelliği

Başarılı CEO’ların 4 Ortak Özelliği

Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg, Elon Musk, Devin Wenig… Her birinin kendine özgü hikayesi olan dünyaca ünlü daha pek çok CEO’nun adını ve başarılarını her gün bir yerlerden okuyor veya dinliyoruz. Peki bu insanlar nasıl bu kadar başarılı olabiliyorlar? Bu liderlerin öne çıkan ortak özellikleri neler? Bu yazımızda, sizlere bu soruların yanıtları olacak başlıkları 4 madde ile sıraladık…

Raf Seçiminde Marketlere Özel İpuçları

Raf Seçiminde Marketlere Özel İpuçları

Günümüzde market dekorasyonları, en az ürünlerin kalitesi kadar müşterilerin dikkatini çeken noktalar arasında yer alıyor. İşletmelerin düzenli ve kullanışlı bir dekorasyon beklentisi olan müşteriler için alışverişi daha konforlu ve daha pratik hale getirmek adına faydalandıkları başlıca ekipmanlar ise şüphesiz ki raf sistemleri… Peki beklentileri eksiksiz şekilde karşılayacak modeller nasıl seçilmeli? İşte market rafları seçiminde ideali yakalamanızı sağlayacak ipuçları…

Dijital Pazarlamanın 4 Altın Kuralı

Dijital Pazarlamanın 4 Altın Kuralı

Büyümek veya varlığını sürdürebilmek için hiçbir markanın dijital dünyaya kayıtsız kalamadığı günümüzde dijital pazarlama, her geçen gün daha önemli hale geliyor. Bu durum markaları dijital sahada ne gibi çalışmalar yapılabileceğini, nasıl verim alınabileceğini ve bunların nasıl sürdürülebileceğini araştırmaya itiyor. Eğer siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız, bu yazımızda yer verdiğimiz altın kurallara göz atabilirsiniz.