Şarküterilerin Vazgeçilmez Ekipmanları

Tüm işletmelerin kullandıkları ekipmanlardan hijyenik sunum, kullanım kolaylığı, düzen, işlevsellik gibi ortak beklentileri vardır. Söz konusu çoğunlukla açık gıdaların sunulduğu şarküteriler olduğunda, ürünleri hijyenik bir ortamda sunma ihtiyacı daha fazla öne çıkmakta; ekipmanlar düzenli bir görünüm ve kullanışlı bir yapıya sahip olduğunda da şarküteriler için ideali oluşturmaktadır. Bu yazımızda öne çıkan bu gereksinimleri karşılayarak efektif bir ürün sunumu sağlayan şarküteri ekipmanlarını sizler için sıraladık. Gelin beraber daha yakından inceleyelim!

Gıda Sunum Tepsileri

Açık gıda satışının yapıldığı şarküterilerde en önemli unsurlardan biri yiyeceklerin muhafaza edildiği alanların temizliğidir. Kolaylıkla yıkanabilen özellikleri, tat ve koku bırakmayan yapılarıyla müşterileri için hijyenik bir sunum gerçekleştirmek isteyen işletmelerin beklentilerini karşılayan gıda sunum tepsileri, şık görünümleriyle de efektif bir teşhir yaratırlar. Tekli ya da İki ve daha fazla parçadan oluşan çeşitleriyle set halinde de kullanılabilen gıda sunum tepsileri, farklı kategorilere ait açık gıdaların tadımı veya muhafazası için şarküterilerin reyonlarında konumlandırılabilecek ideal ekipmanlardandır.  

 

Önerilen Ürün: Pricoplex Gıda Sunum Tepsisi 5x21x28 cm

Teşhir Bidonları

Et ve süt ürünlerinin yanı sıra gıdaların vazgeçilmez tatlandırıcıları olan baharatların da satışının yapıldığı şarküterilerde pratik kullanımlarıyla çalışanlara zaman kazandıran teşhir bidonları, işletmenizde düzenli bir görünüm yaratmak için de faydalanabileceğiniz ekipmanlar arasındadır. Stant, reyon ve benzeri pek çok yere yerleştirmeye imkân tanıyan tasarımları ile kullanım kolaylığı yaratan teşhir bidonlarını siz de dağılmaya eğilimli baharat gibi ürünleri güvenli bir şekilde depolamak amacıyla işletmelerinizde tercih edebilirsiniz.

 

Önerilen Ürün: Eurobox Bakliyat ve Baharat Bidonu 20-25 kg. 35x40 cm

Pleksi Teşhir Kutuları

Sıvı gıdaların etkili teşhiri ve pratik sunumu için şarküterilerde kullanılabilecek ekipmanlardan biri de pleksi teşhir kutularıdır. Ürünlerinizi hijyenik bir ortamda saklamanıza fırsat veren ve şeffaf yapılarıyla maksimum ürün görünürlüğü yaratan bu kutular; dışarıdan gelebilecek toz, kir, nem gibi etkenlere karşı da koruma sağlayan çok yönlü ekipmanlardır. Tasarımlarında bulunan dökülme hızı ayarlanabilir musluk sistemleri sayesinde reçel, bal, pekmez ve benzeri akışkan kıvama sahip ürünleri paketlere güvenle doldurmayı kolaylaştıran pleksi teşhir kutuları tercih ederek siz de müşterilerinize kısa sürede hizmet verebilirsiniz. 

 

Önerilen Ürün: Eurobox Pleksi Kutu 27x22x26 cm

Aksiyon Sepetleri

Müşterilerin alışverişlerini kolaylaştırmanın yollarından biri benzer ürünleri bir arada düzenli bir şekilde sunmaktır. Birden fazla katlı seçenekleriyle aksiyon sepetleri, satışa sunduğunuz ürünleri kategorilere ayırarak belli bir düzen içinde teşhir etmenize imkân tanıyan ekipmanlar olarak işletmelerin müşterilerine alışveriş kolaylığı sağlamalarına yardımcı olur. Şarküterilerde paketler halinde satılan et ve süt ürünlerinin yanı sıra içeceklerin de muhafaza edilebileceği aksiyon sepetleri, tekerlek sistemleri ile ürünleri bir yerden bir yere taşıma ihtiyacınıza da işlevsel çözümler sunar. 

 

Önerilen Ürün: Promosyon Havuz Teşhir Sepeti T1 85x40x60 cm