Hangi Raf Sistemi Nerede Kullanılmalı?

İşletmelerin gerek depo ve arşiv, gerekse mağaza bölümlerinde düzen yaratarak hem çalışanlara hem de müşterilere kolaylık sağlayan raf sistemleri; tasarımlarına ve kullanım alanlarına göre son derece geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bu yazımızda, işletmelerde sık tercih edilen farklı tip raf sistemleri ve bunların kullanım alanları hakkında ayrıntılı bilgiye, ve Eurometall ekibinin önerilerine ulaşabilirsiniz.

İşte işletmelerde sık tercih edilen temel raf modelleri ve kullanım alanları…

1- Hafif depo raf sistemleri

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok işletmenin vazgeçilmez ekipmanlarından olan bu sistemler, daha çok orta ve küçük boylardaki ürün ve malzemelerin depo alanlarında düzenli ve gerektiğinde kolay ulaşılabilecek şekilde bir arada tutulması için tercih edilirler. Marketlerden kırtasiye ve elektronik mağazalarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan hafif depo raf sistemleri, özellikle de küçük – orta ölçekli işletmeler için ideal depolama çözümleri arasındadır.  

 

Önerilen ÜrünCivatalı Hafif Yük Rafı 200x31x93 cm 5 Raflı Gri

2- Arşiv raf sistemleri

Arşiv raf sistemleri; başta dosya ve klasörler olmak üzere yazılı evrakların güvenli ve düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi için tercih edilen ekipmanlardır. Özellikle de okul ve devlet dairesi gibi dosyalama işlerinin yoğun olduğu işletmeler için gerekli olan ekipmanlar arasında yer alan arşiv raf sistemleri, önemli evrakların efektif bir şekilde depolanması için en uygun çözüm olarak düşünülebilir.

Önerilen ÜrünHafif Yük Raf Sistemi - HRS Raf Ünitesi

 

3- Ürün teşhir raf sistemleri

Rafların en önemli kullanım alanlarından bir tanesi de tabii ki mağaza içerisinde son kullanıcıya ürün teşhiridir. Reyonlarda, duvar ünitelerinde müşterilere sunulacak olan her cinsten ürünün düzenli ve kolay göze çarpacak şekilde teşhir edilebilmesi için kullanılan farklı tip, boyut ve kapasitelere sahip teşhir rafları; süpermarket, yapı market ve teknoloji mağazası gibi işletmelerin en önemli ekipmanları arasındadır.

Önerilen Ürün: Metal Raf Üniteleri