Reyonlarınızı Etkili Kullanıyor musunuz?

Yapı market, hipermarket ve teknoloji mağazası gibi perakende satış yapan işletmelerde işlerin verimli bir şekilde yürümesi ve müşteri memnuniyeti söz konusu olduğunda, reyon düzeni en önemli noktalardan bir tanesi olarak öne çıkar. Zira markanızı tercih edecek ziyaretçilere konforlu ve pratik bir alışveriş deneyimi sunmak ve onları uzun soluklu müşterilere dönüştürmek istiyorsanız, mağazanızda sunduğunuz ürünler kadar onları ne şekilde sunduğunuza da özen göstermelisiniz. Bu haftaki blog yazımızda, perakende satış yapan mağazalarda reyonları daha müşteri dostu olacak şekilde kullanmak için yapabileceklerinizden bahsedeceğiz.

Gelin; reyonlarınızı daha etkili kullanmak için göz önünde bulundurmanız gerekenlere birlikte bakalım.

Reyonlarınızda satış destek ekipmanlarını tercih edin

Etiketlikler, çerçeveler, panolar ve daha niceleri… Müşterilere reyonlarda teşhir edilen ürünler hakkında detaylı bilgi vermeyi mümkün kılan satış destek ekipmanları; etkili sunumlar yapabilmek açısından son derece önemli olan temel ekipmanlardır. Özellikle de promosyon ve fırsat ürünlerinin satışını yapıyor ve zaman zaman bu ürünleri ön plana çıkarmak istiyorsanız, bunu pratik ve efektif bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak satış destek ekipmanlarını mutlaka işletmenizde bulundurmalısınız.

Önerilen Ürün: İndirimli Ürün Etiket Kartı 10x10 cm 100'lü Paket

Önerilen Ürün: Raf Önü Promosyon Etiketliği 7,8x15 cm Şefaf

Dikkat çekici sunumlar için teşhir stant ve aksesuarlarından faydalanın

Görselliğin alışveriş esnasında müşteriler için etkileyici bir unsur olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla özellikle de sık alınan belli başlı ürünleri daha şık, dikkat çekici bir şekilde teşhir etmeniz, reyonların etkili kullanımı için önemli bir adımdır. Siz de belli başlı sektör ve ürün gruplarına yönelik olarak tasarlanmış teşhir aksesuarlarını tercih ederek, müşterileriniz için reyonlarınızda daha etkili sunumlar yapabilirsiniz!

 

Önerilen Ürün: Promosyon Havuz Teşhir Sepeti T1 85x40x60 cm

Önerilen Ürün: Eurobox Pleksi Kutu 27x22x26 cm

Reyonlarınızı nasıl konumlandırdığınıza dikkat edin

Reyonlarınızı mağaza içerisinde konforlu ve pratik bir alışverişe imkân tanıyacak şekilde konumlandıramazsanız, müşterilerinizin alışveriş deneyimi ve dolayısıyla memnuniyetleri bu durumdan olumsuz etkilenecektir.  Uzmanlardan da destek alabileceğiniz reyon konumlandırma konusunda; öncelikle müşterilere yeteri kadar hareket kabiliyeti sağlamaya, ürünleri kolay ulaşılır bir şekilde teşhir etmeye ve mağazanızda sahip olduğunuz alanları efektif bir şekilde değerlendirmeye çalışın.