İlham Verici Ofis Dekorasyonları

Birçok insanın hayatının önemli bir kısmını geçirdiği ofislerde üretkenliğe ve verimliliğe katkı sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi dekorasyondur. Sade, renkli, modern ya da klasik, belli bir konsepte göre kendi içinde uyumlu şekilde dekore edilmiş kullanışlı bir ofis; çalışanların işlerini kolaylaştırıp motivasyonlarını olumlu etkilerken, müşteri ve ziyaretçilerde de işletme imajına dair olumlu izlenimler bırakacaktır. Dolayısıyla yeni bir ofise taşınırken ya da mevcut ofis yenileneceği zaman, dekorasyon estetik bir görünüme sahip kullanışlı bir çalışma ortamı yaratmaya yönelik olmalıdır. Bu yazıda sizler için derlediğimiz ofis tasarımları, bu kurala güzel birer örnek olarak gösterilebilir.

İşte sizlere kendi ofisleriniz için ilham verecek birbirinden şık 3 ofis tasarımı…

1- Modern, Renkli, Minimal Bir Ofis

Zarif çizgileri ile öne çıkan modern ofis mobilyalarının tercih edildiği, gereksiz eşya kullanımından kaçınılan minimal ofisler, iç açıcı bir çalışma ortamı oluşmasına imkân tanımaktadır. “Daha az, daha çoktur!” felsefesini benimseyen, az sayıda eşya ve zıt fakat uyumlu renkler ile canlı ve estetik bir görünüme kavuşan bu tip modern dekorasyonlar, özellikle de yönetici ofisleri ya da tasarım gibi işler ile uğraşan işletmeler için son derece uygundur.

2- Dekoratif Ögeler ile Zenginleştirilmiş Samimi Bir Çalışma Ortamı

Çalışanlara ferah ve geniş bir çalışma ortamı sağlayan bu konsept, doğru dekoratif aksesuar seçimi ile de adeta bir evi andıran samimi bir ambiyans sunuyor. Siz de biblo, çerçeve, saksı gibi dekoratif aksesuarlar ile ofisinizi hem çalışanlarınız, hem de müşteri ve ziyaretçileriniz için daha sıcak, canlı bir hale getirebilirsiniz. Tabii dikkat etmenizde fayda var; dekoratif parçaların gereğinden fazla kullanımı da iç mekânları -özellikle de ofis gibi düzenli olması gereken yerleri- kalabalıklaştırıp boğucu hale getirebilir.

3- Fonksiyonel Parçalar ile Minimum Alan Kullanımı

Çalışanların birbirleri ile yakın ve her an etkileşim içerisinde olabileceği ofis takımları, hem alandan kar edilmesine hem de daha verimli ve dinamik bir çalışma ortamı oluşmasına olanak tanımaktadır. Her çalışanın kendi özel alanına sahip olduğu takımlar, aynı anda bireysel ve ekip çalışmasına olanak sağlayan ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Ofis dekorasyonunuzda bu tarz ekipmanları tercih ederek, siz de elinizde kalacak alanı ofise daha estetik bir görünüm kazandırmak için kullanabilirsiniz.