Ramazan Ayının Öne Çıkan Ekipmanları

Gıda sektöründe hareketliliğin en fazla olduğu aylardan biri olan Ramazan ayında, işletmeler için öne çıkan bazı ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlar ile sirkülasyonun yüksek olduğu mağazalarda müşterilerin rahat bir şekilde alışveriş yapmasına olanak verilirken aynı zamanda istenilen ürünlerin de öne çıkması da sağlanır. Market arabaları, el sepetleri, tekerlekli el sepetleri müşterilerin alışverişini hızlandıran ve pratik hale getiren ekipmanlar arasında bulunurken promosyon havuzları, indirim kasetleri, yönlendirme ve panolar ise işletmenin mağaza içerisindeki verimliliği arttırmak için kullandığı belli başlı ekipmanlardır.

Değişen Alışveriş Alışkanlıkları ile Önem Kazanan Ekipmanlar

Süpermarket ve marketlerde yapılan alışverişlerin yanı sıra günümüzdeki alışveriş alışkanlığının değişmesi ve online platformlardan yapılan alışveriş oranlarının artması ile de depolama ve lojistik ağlarında kullanılan ekipmanlar da önem kazanmıştır. Malzeme taşıma arabaları, paletler, istifleme makineleri gibi depolama/lojistik biriminde etkili iş olanağı sağlayan ekipmanlar da her zaman olduğu gibi özellikle Ramazan ayında daha da öne çıkan ürünler arasındadır.

 

Rahat Alışveriş Sağlayın

Özellikle Ramazan ayına az bir zaman kala tüm müşteriler süpermarket ve marketlerden yaptıkları alışverişler ile hazırlık içerisine girer. Sahurda ve iftarda özenle hazırlanan yemekler için yapılan bu alışverişlerde genellikle alınan ürünler fazla olduğu için de müşterilere konfor sağlayan ekipmanlar tedarik etmek, işletmelerin önem verdiği detaylar arasındadır. Metal ve plastik market arabalarının sağladığı kolaylık ile müşteriler reyonlar arasında özgürce hareket edebilirken el sepetleri ise alışverişini minimum düzeyde tutan müşteriler için vazgeçilmez ürün taşıyıcılardır.

 

Önerilen Ürünler: Metal Market Arabaları

   Plastik Market Arabaları

   El Sepetleri

 

Özel İndirimleri ve Kampanyaları Görünür Kılın

Ramazan ayında gelen indirim ve kampanyalar ile marketler daha da canlanır. Birçok ürün kategorisinde farklı kampanyaların düzenlendiği marketlerde, bu kampanyaları da belirgin hale getirmek müşterinin dikkatini çekeceği gibi ürünlerin satışını da arttıracaktır. Promosyonda olan ürünler için ise sıklıkla tercih edilen teşhir sepetleri ile ürünleri çarpıcı hale getirmek mümkün. Teşhir havuzlarının mağazada etkili yerlere yerleştirilmesi ile ürünler daha da dikkat çekici hale gelir.

 

Önerilen Ürünler: Fiyat Etiketleri

   Yönlendirme ve Panolar

   Teşhir Sepetleri

 

Online Alışverişlerin Olmazsa Olmazları

Online alışveriş, özellikle pandemi döneminde önem kazanan bir alışveriş seçeneği oldu. Evden çıkmadan alışveriş yapma kolaylığı sunan işletmeler ise ekipmanlarını yenileyerek tüm isteklere cevap verebilen firmalar haline geldi. Ramazan ayının da alışveriş üzerindeki etkisi düşünülecek olursa işletmelerin ekipmanlarını yenilemesi ya da eksik ekipmanları tamamlaması önem kazandı. Bu süreçte müşteri memnuniyetini etkilediği kadar işletmede kolaylık da sağlayan çeşitli ekipmanlar bulunuyor. Depolama/lojistik ekipmanları ile işletmenizi düzen içerisinde tutabileceğiniz gibi çalışanlarınızın daha verimli çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

 

Önerilen Ürünler: Malzeme Taşıma Arabaları

   Paletler

   İstifleme Makineleri