Depoda Hayatı Kolaylaştıracak Lojistik Araçlar

Yapı market, teknoloji mağazası ya da hipermarket; hangisi olduğu fark etmeksizin, toptan ya da perakende satış yapan pek çok işletme için, operasyonların pürüzsüz bir şekilde yürümesi açısından en önemli noktalardan bir tanesi depo alanlarının verimli kullanılıp kullanılmadığıdır. Dolayısıyla depo çalışanlarının güvenliği, işlerin olabildiğince verimli bir şekilde ilerlemesi gibi konular da, hemen her işverenin üzerine kafa yorduğu meselelerin başında gelmektedir. Biz de bu yazımızda, efektif depo kullanımında en önemli faktörlerden biri olan lojistik ekipmanlara ve bunların depoda çalışan personelin işlerini nasıl kolaylaştıracağına kısaca değindik.

 

İşte depolarda hayatı kolaylaştıracak lojistik ekipmanlar…

 

Malzeme Taşıma Araçları

İşletmelerin depolarındaki işlerin güvenli bir şekilde yapılmalarını sağlayan ekipmanların başında malzeme taşıma arabaları gelmektedir. Depolarda yer alan kolileri, kasaları ve benzer ürünleri pratik bir şekilde taşımaya imkân tanıyan bu araçlar, hem çalışanların hem de ürünlerin güvenliğini sağlayacak ekipmanlardır. Reyon bölümlerinde kullanım için de tercih edilebilecek olan malzeme taşıma arabaları, süpermarket ve yapı market gibi işletmelerin vazgeçilmezidir. 

 

Önerilen Ürün: Transporter H Ürün Taşıma Arabası 900x800x1200 mm

 

Transpaletler

Depolarda yer alan ağır ürünlerin toplu olarak düzenli ve korunaklı bir şekilde taşınmalarını kolaylaştıran bir çözüm olan transpaletler, çalışanların işini kolaylaştıracak teknolojilerle donatılmış son derece kullanışlı ekipmanlardır. Manüel ve elektrikli ana kategorileri altında farklı modellere ve teknolojilere sahip olan bu fonksiyonel ürünler, özellikle büyük işletmelerin depolarında her daim ihtiyaç duyulan ekipmanlar arasında yer almaktadır.

 

Önerilen Ürün: BFC6-7Yazıcısız Terazili Transpalet

 

Ürün İstifleme Makineleri

Çalışanlara vakit ve enerjiden tasarruf imkânı sunan bir diğer ekipman grubu olan ürün istifleme makineleri, fonksiyonel tasarımları ile depolardaki ürün istifleme işlemlerini daha basit ve güvenli kılmaktadır. Çeşitli özelliklere sahip manüel ya da akülü modelleri bulunan istifleme makineleri, toptan ya da perakende satış yapan pek çok işletme için olmazsa olmaz depo ekipmanlarıdır.

 

Önerilen Ürün: MF-D1015 Manuel İstif Makinesi

 

Kaldırma Platformları

Özellikle de yüksek rafların kullanıldığı ve ağır malzemelerin yer aldığı bir ürün yelpazesine sahip olan işletmelerde, ürünlerin üst taraflara basit, hızlı ve güvenli bir şekilde yerleştirilmesine imkan tanıyacak olan kaldırma platformları, dayanıklı yapıları ve sundukları pratik kullanım ile depolarda uzun süre değerlendirilebilecek ekipmanlardır. Farklı taşıma kapasitelerine ve kolay hareket kabiliyetine sahip olan bu ürünler, depo personelinin zorlanabileceği yerleştirme işlemlerinin olabildiğince basit ve risksiz bir şekilde halledilmesi için sık tercih edilmektedir.

 

Önerilen Ürün: MH - C35 Makaslı Platform